Doğa ile iç içe şehrin kalabalığından uzaklaşıp , suyun duruluğu ile huzura kavuşmak , mutluluk , eğlence ve sakinlik gibi duyguların hep bir arada yaşanılabileceği şekilde düzenlenmiş muhteşem bir tur için her gün 10:00 te ofisimizin önünden hareket ediyoruz. İlk durağımız Sürmene ilçesindeki yöresel Sürmene bıçağı reyonu. Burada Sürmene bıçağını tanıyıp alış verişimizi yaptıktan sonra yolumuza devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız Of ilçesindeki çay fabrikası.Burada çayın bahçeden soframıza geliş serüvenini öğrenip,İkram edilen çayımızı içip alışveriş yapabilirsiniz.Ardından tarihi kiremitli köprüde ve yapay şelalelerde fotoğraf molası verip Uzungöl’e varıyoruz. Göl kenarında bulunan restaurantlar bölgesinde serbest zaman veriyoruz. Bu süre zarfında dileyen yemek yiyebilir,göl etrafında yürüyüş yapabilir, bisiklet kiralayabilir ve ya yöresel alış veriş gibi bir çok aktiviteden faydalanabilir. Saatimiz 17:00’ı gösterdiğinde Trabzon’a doğru yola çıkıyor ve turumuzu bitiriyoruz.

Dahil Olan Hizmetler

 1. Yeni model araçlarla ulaşım
 2. Milli park araç girişleri
 3. Araç içi ikramları
 4. Çay fabrikasında çay ikramı
 5. Koltuk sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 1. Öğle Yemeği
 2. Müze ve ören yeri girişleri
 3. Kişiler harcamalar

Hareker

Başlangıç: Ofis Önü 10:15
Dönüş: Migron Restaurant 17:00

Hareket Noktaları:
Trabzon
Uzungöl

Öneriler:

*Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı ve ya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
*Dünyaca ünlü Sürmene bıçaklarından almanızı tavsiye ederiz.

*Ziyaretini yapacağımız çay fabrikasında çayın tadına mutlaka bakın.

*Uzungöl’ün yöresel tadlarını deneyin.(muhlama,alabalık vb.)

*Fotoğraf merakı olanlar makinalarını mutlaka yanlarında bulundursun.

Güzellikleri:

 • Sonbaharda renk cümbüşü,Kışın ağaç ve dağ eteklerini süsleyen beyaz kar örtüsü, yazın bütün sıcaklığını bulabıleceğınız muhteşem bır doğa.
 •  Uzungöl bir köy, yayla ve eğlence yeridir.
 • Turistik pansiyonları, alabalık lokantaları, küçük resort tipi otelleri ve doğal manzarası ile, az bulunur güzellikte gezi ve konaklama yeridir.

Detaylar:

Uzungöl yolumuz toplamda 99 km olup, vereceğimiz molalarla beraber yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Ziyaret Yerleri:

 1. Sürmene Bıçağı Reyonu
 2. Çay Fabrikası
 3. Tarihi Kiremitli Köprü (Hapsiyaş)
 4. Yapay ŞelalelerNot 1: Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup, 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.Not 2: Günübirlik turlarımız, kesin kalkışlıdır.Not 3: Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk garantisi verilmez.Not 4: Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.Not 5:Görevli personelimiz program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.